Noir Désir - RÜZGAR BİZİ SÜRÜKLEYECEK

2012-03-19 19:17:00


 

Noir Désir - Le Vent Nous Portera ile Noirdesir-officiel

  RÜZGAR BİZİ SÜRÜKLEYECEK Yoldan korkmuyorum Tadına varmak, görmek gerekecek Göğüs boşluğunda zikzaklar Ve herşey iyi olacak ...orada Rüzgar bizi taşıyacak Büyük Ayıya mesajın Ve yarışın yörüngesi Kadifeden, yumuşak kısa bir an Hiçbir şeye yaramasa da ...git Rüzgar onu götürecek Herşey yokolacak ama Rüzgar bizi taşıyacak Okşayış ve mermiler ve bu felaket bizi çekip duran Başka günlerin sarayı Dünün ve yarının Rüzgar onları taşıyacak Omuzdan geçmiş genetik Atmosferdeki kromozomlardan Galaksilere giden taksilerden Ve benim uçan halım der ki Rüzgar onu götürecek Herşey yokolacak ama Rüzgar bizi taşıyacak Ölü yıllarımızın bu kokusu Birgün kapını çalabilir Kaderlerin sonsuzluğunda Biri ortaya konur, peki karşılığında ne alıkonur? Rüzgar onu götürecek Deniz yükseldiğinde ve herkes kendi hesabını yaptığında Gölgemin derinliklerine Senin tozlarını götüreceğim Rüzgar onları taşıyacak Sen yokolacaksın ama Rüzgar bizi surkleyecek

http://www.canim.net/lyrics_ceviri/1095-.html

 

 

Noir Désir Bordeaux'ta, 1985 yılında vokalist Bertrand Cantat, baterist Denis Barthe, gitarist Serge Teyssot-Gay ve basçı Frédéric Vidalenc tarafından kuruldu. (Frédéric Vidalenc'in yerini 1996'da Jean-Paul Roy aldı.) Kısa sürede önce Fransa'da, sonra da dünyada ün kazandı.

Grup son albümleri Des visages, des figures ile Türk dinleyicisinin ilgisini çekmeyi başardı. Albümde Manu Chao konuk sanatçı olarak katkılarda bulundu, ve sanatçıyla birlikte yaptıkları Le Vent Nous Portera isimli parça dünya çapında pek çok listede başarı sağladı.

2003'te, Bertrand Cantat kız arkadaşı Marie Trintignant ile bir kavga yaşadı. Trintignant bilincini kaybetti ve birkaç gün sonra öldü. Cantat 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Fransız mahkemesi, hapisteki iyi halini dikkate alarak Cantat’nın erken tahliye edilmesine karar verdi. Fransa Cumhuriyet Savcısı Paul Michel, “Bertrand Cantat’ın tahliyesi 16 Ekim 2007’den itibaren geçerlilik kazanacak” dedi.

Cantat, serbest kaldıktan sonra bir yıl boyunca terapi görecek, işlediği suçla ilgili basına açıklama yapamayacak veya şarkı sözü yazamayacak.

Erken tahliye kararını memnuniyetle karşılayan Cantat’nın avukatı, müvekkilinin yaşamını yeniden kuracağını ancak bir süre sahneye çıkmayacağını söyledi.

Nori Desir'in solist ve gitarist Bertrand Cantat'nın kişiliğinden kaynaklanan sorunlar nedeniyle grubun resmen dağıldığı açıklandı. (2010)

Cantat, 2003 yılında Litvanya'nın başkenti Vilnius'ta bir otel odasında kız arkadaşını döverek ölümüne neden olmuş ve 8 yıl hapis cezasına mahkum edilmişti. Dört yıl hapis yattıktan sonra serbest bırakılan Cantat'nın dönüşünün ardından grup yeniden toparlanmaya başlasa da eski performansını yakalayamamıştı.

Grup son olarak 2008 yılında Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'yi hedef alan single parçasıyla kendinden söz ettirmişti.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Noir_D%C3%A9sir

 

 

 

338
0
0
Yorum Yaz